Ev Yapımı Güneş Lekesi Önceliyici

  • 13 Kasım 2019
  • 3.135 kez görüntülendi.
Ev Yapımı Güneş Lekesi Önceliyici

Güneş, vücudun melanin üretimini artırması ile vücutta yanıklar meydana getirir. Bu pigment, cilde doğal rengini verir. Yüksek değerlere ulaşması ise lekelere yol açar. Bu tip lekeler genel olarak; çene, alın, üst dudak ve yanaklar gibi bölgelerde oluşur. Teni koyu olan kişilerde daha yaygındır. Bunun için ev yapımı güneş lekesi önceliyici kullanmak gerekir.

 

Kadınlarda Daha Sık Görülmekte

Limon, güneş ışığına ters tepki yapar. Etkisini yok eder. Vücuda sürülen limon içerikli bir madde, vücudu korur. Güneş ışınlarının zarar vermesine mani olur. Güneş lekesi, kadınlık hormonu ile alakalıdır. Leke, kadın hormonu progesteron ve östrojen üstünde görüldüğü için kadınlarda daha sık görülür.

 

Güneş Lekelerinden Korunma Ve Lekeleri Önleme

İçinde çok miktarda besin barındıran muz ve plantain kabuğu, leke için idealdir. Yaptığınız banyonun hemen akabinde, muz kabuğunun iç kısmı ile yüzünüzü iyice ovun. Yüz sağlığı için oldukça önemlidir. Ovalama işleminin ardından on beş dakika kuruması için bekletin. Sonra da soğuk olmayan su ile güzelce yıkayın.

Muzun iç kısmı ile de leke önleme ve tedavi işlemi yapabilirsiniz. Bir parça muzu kaşık ya da çatal vasıtası ile iyice ezin. Krem kıvamında yüzünüze sürün. On beş dakika kadar sonra da soğuk olmayan su ile yıkayın.

 

Limonun Lekelere Tesiri

Bir turunçgiller meyvesi olan limon, içerdiği asit ile her türden cilt lekesinin düşmanıdır. Harika bir leke gidericidir. Hem güneş hem de gebelik lekesi için oldukça etkili bir doğal çözümdür. Limon ile tedavi, güneş ışınlarının olmadığı bir zaman diliminde yapılmalıdır.

Bir avuç kişnişi yıkayın. Köklerini ayıklayın. Yapraklarını öğütücü ev aletine yerleştirin. Öğütün. Bir kaseye alın. Bir adet limon suyunu bir avuç hazırladığınızı kişnişin üstüne dökün. Karıştırın. Ya banyo ya da yüzünüzü sabun ile yıkadıktan sonra yüzünüz kurulayın. İçeriği lekeli yerlere sürün. On beş dakika kadarlık bir bekleme süresinden sonra, soğuk olmayan su ile yıkayın.

 

Oksijenli Su İle Aktif Önlem

Ufak kazaların hemen akabinde ilk başvurulan maddedir. Bu maddenin cilt için de faydalı olduğunu biliyor muydunuz? Ciltteki lekeleri azaltan ve tedavi eden bir maddedir.

Akşam yatmadan evvel; temiz bir bez ya da pamuğa oksijenli su dökün. Yüzünüze güzelce yedirin. İyice sürdükten sonra yatın. Durulama yapmamanız gerekmektedir. Her gece bunu yatmadan hemen önce uygulayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.