Saç Dökülmesinin Nedenleri Ve Tedavi Yolları

Saç Dökülmesinin Nedenleri Ve Tedavi Yolları

Saç dökülmesinin nedenlerinden biri genetik olarak bizlere aktarılmasıdır. Mesela dedemizin, babamızın saçları genç yaşta dökülüp aynı zamanda beyazlıyor sa bunun bizim başımıza da gelmesi mümkündür. Bu aile genetiğinden gelen bir şeydir. Genelde bu gibi sorunlara çözüm yoktur. Ama tıbbın ilerlemesi ile saç ekimi gibi çareler işe yarayabilir.

 

Bunun yanı sıra saç dökülmesinin nedenlerinden biri besin takviyesinin eksik alınması, saçlara gereken ilgiyi, temizliği, özeni göstermediğimiz için, bakımlarımızı düzenli bir şekilde yapmadığımız için bu gibi nedenlerden dolayı saç dökülmeleri sıklıkla herkesin başına gelir. Dökülmüş saçları yeniden yerinden çıkarmamız mümkün değildir. Ama geri kalan saçlarımızı korumamız için birçok şey yapabiliriz. Örneğin: daha düzenli beslenip, saçlarımıza daha sıklıkla bakım ve özen gösterirsek saç dökülmelerini büyük oranla önleriz.

 

Ama bunlar da bazen yeterli olmayabilir. Duş alırken kullandığımız şampuan da buna etkili olabilir. Saçlarımıza zarar veriyor, yıpratıyor ve dökülmelerine neden oluyor olabilir.

 

Şampuana çok dikkat edilmelidir. Genelde saçlara aktarlarda satılan doğal şampuanlar kullanılması saçlarımızın sağlığına çok büyük katkıda bulunduğu gibi dökülmelerini de önleyecek ve ayrıca küçük yani tüy diye adlandırdığımız küçük kılların da bir zaman sonra saça dönüşmeye başlaması mümkündür.

 

Zaten günde 50 – 100 arası saç teli dökülmesi tıbben normaldir. Ama bunlardan fazlasının dökülmesi bizlere saçlarımızdan bir uyarı olabilir. Bunun için bu gibi sorunlarla karşılaşmadan önce önlemimizi almalı kel kalmadan sorunlarımızı bazı yollarla gidermeliyiz.

 

Dünyada birçok tedavi yöntemi vardır. Ama her tedavi yöntemi başarılı olamadığı gibi her tedavi yöntemi başarılı olsa bile herkesin kullanması pek mümkün değildir. Çünkü: herkes de farklı sonuçlar doğurabilir. Dökülen saçların yerine yenileri çıkmaz ama olanları korumamız mümkündür.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.