Havuç Suyunun Faydaları Nelerdir ?

  • 02 Mart 2017
  • 2.690 kez görüntülendi.
Havuç Suyunun Faydaları Nelerdir ?

Havuç, direk tüketiminin yanı sıra suyu sıkılarak da sıkça tüketilmektedir. Üstelik bu şekilde tüketilmesi durumunda, sağlık açısından birçok önemli fayda sağlamaktadır. Özellikle de kış aylarında, bağışıklık sisteminin güçlenmesine büyük katkı sağlar.

 

Özel bir araştırma neticesinde, sizlere havuç suyunun faydaları konusunda ufak bir liste hazırladık.

 

1) Olabildiğince besleyici olmasına rağmen, kalori bakımından çok düşük bir orana sahiptir. Haliyle vücudu besler ve buna karşın az kalori sağlar.

 

2) Genel karaciğer çalışma sistemi başta olmak üzere; vücudun sindirim sistemine kadar uzanan geniş bir çerçevede faydalı olur.

 

3) Cildin gözeneklerini açmasına olanak sağlayarak, daha canlı bir cilt yapısının oluşmasında önemli etki gösterir.

 

4) Vücudumuzun en kritik noktalarında ihtiyaç duyulan A vitamini desteğini yoğun miktarda sağlar. Özellikle kemik gelişimi ve görme yetisi gibi mühim noktalarda A vitamini içeriği sayesinde büyük fayda sunar.

 

5) Özellikle hipertansiyona karşı ciddi bir potasyum kaynağı görevi görür. Bu içeriğini ise, posa ile destekleyerek etkisini çok daha üst düzeye çıkarabilir.

 

6) Başta safra kesesi olmak üzere, vücudun birçok önemli noktasındaki yağlanmaları önlemeye destek olur. Bu durum hem sağlık hem de yağlanmaya bağlı kilo alımı gibi konularda büyük fayda sağlar.

 

7) Kanser karşısındaki en büyük savaşçılardan birisidir. Zira içerisinde yoğun miktarda E vitamini barındırır ve E vitamini kansere karşı dirençte en öncelikli ihtiyaçlardan birisidir.

 

Öneri: Havuç suyunun, yukarıdaki ana faydalarının yanı sıra birçok yan faydalarını da sıralamak mümkündür. Tabii bu faydalara istinaden, her gün havuç suyu tüketmek doğru olmayacaktır. Ancak dozunda ve abartı olmadan tüketilen havuç suyu, yukarıdaki faydaları sağlıklı bir şekilde sunmuş olacaktır. Bu noktada, haftada 1 ya da 2 bardak havuç suyu tüketimi, ideal olacaktır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.