Neşeli Kadınlar

Başak Burcu Nelerden Hoşlanır?

  • 24 Temmuz 2020
  • 1.931 kez görüntülendi.
Başak Burcu Nelerden Hoşlanır?

Yöneticileri Güneş, Venüs ve Merkür olan Başak burcunun genel nitelikleri topraksı, soğuk, kuru ve melankolik olmasıdır. 23 Ağustos ve 23 Eylül tarihleri arasında doğan kişiler Başak burcu olmaktadırlar. Astroloji, bu burca sahip insanları cömert, canlı, düşünceli, iyi huylu, dansa ve müziğe meraklı, güvenilir ve bilgili olarak tanımlar.

Burçlar kişisel özellikler hakkında yorum yapabildiği gibi fiziksel özellikler hakkında da bazı genellemeler yapabilmektedir. Başak burçlu insanlar ise genellikle ince ölçülü bir vücuda, orta boy ve kısa uzuvlara, sevimli ifadeye, tiz sese sahiptir. Bu kişiler mantıklı, pratik, çalışkan, detaycı, titiz insanlardır. Olumsuz özellikleri ise çalışkanlıkları ve titizliklerine bağlı olarak aşırı mükemmeliyetçi olmalarıdır. Keyiflere ve duygusal konulara vakit ayırmamaktadırlar ve çoğu konuda ispata dayalı bilgiler beklemektedirler.

 

Başak Burcunun Hoşlandıkları

Bir Başak burcunun en sevdiği şey düzen ve temizliktir. Hijyene çok fazla önem vermektedirler. Temizliğin simgesi olan güzel kokulara düşkündürler. Bu yüzden onları en çok memnun edenlerden biri hafif kokulu parfümlerdir. Esans olarak limon ya da portakal tercih edilebilir. Düzenle ilişkili olarak ortamı güzelleştirebilecek klasik süs eşyaları onları mutlu edebilir. Antika eşyalar ya da heykeller onlar için iyi bir seçenektir. Çalışmayı da temizlik kadar seven başak burçları için masa lambası, bilgisayar ve diğer elektronik cihazlar uygun olabilmektedir. Özellikle Başak burcu erkekleri için kişisel gelişim kitapları da iyi bir hediyedir.

 

Başak Burcu İlişkileri

Burç konusunun bir diğer önemli noktası da ilişkilerdir. Başak burçları planlı olmayı sevdikleri için ilişkilerinde de partnerleriyle plan yapmak isterler. Eleştirel bakış açıları ilişkilerinde sorun yaratabilmektedir ve kolay memnun olmamaktadırlar. Duygusallık onların hayatlarında ön planda değildir. Bu yüzden bu tür durumlarda doğru davranamayabilirler. Bu da ilişkilerde beklenmeyen sonuçlara yol açabilmektedir.

Boşa para harcamaktan daima kaçınırlar ve kendilerini maddi güvence altında hissetmek isterler. Eş seçiminde oldukça dikkatli davranan başak burçları, çok fazla eleştirel yaklaşıkları için istemeseler de ön yargılı davranmaktadırlar. Aşırı sorgulama durumu bu kişiler için geç evliliklere sebep olabilmektedir. Her zaman mükemmeli arayan Başak burçları, kendileri asla kolay teslim edememektedirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.