Hangi Burç Hangi Meyveyi & Sebzeyi Sever?

  • 17 Nisan 2020
  • 5.094 kez görüntülendi.
Hangi Burç Hangi Meyveyi & Sebzeyi Sever?

Burçlar kişinin karakter özellikleri dışında beslenme alışkanlıklarında da büyük rol oynuyor. Her burcun yemek tercihi farklı yönde eğiliyor. Su, toprak, ateş ve hava grubu olarak 4’e ayrılan burçlar beslenme özelliklerinde de birbirinden ayrılıyor. Astroloji bilimi insanların yeme alışkanlıkları üzerine de çeşitli araştırmalar yaparak burçların tercih ettiği, çok sevdiği yiyecekleri belirlemiştir. Bu sebeple kişiler burçlarına göre beslenme listesi oluşturarak daha sağlıklı diyetler yapabilir.

 

Burçların Gruplarına Göre Beslenme Özellikleri

Su grubu burçlar (Yengeç, Akrep ve Balık): Bisküvi, makarna, dondurma gibi besinlerden hoşlanır.

Ateş grubu burçlar (Aslan, Koç ve Yay): Biberli, baharatlı, acılı lezzetlerden haz alır. Kendileri gibi ateşli lezzetler onları mest eder.

Toprak grubu burçlar (Boğa, Başak ve Oğlak): Lüks tatlardan zevk alır. Mesela soslanmış bir biftek onlar için vazgeçilmezdir.

Hava grubu burçlar (İkizler, Terazi ve Kova): Hava gibi hafif lezzetleri sever. Sağlıklı atıştırmalıklar onların vazgeçilmezidir.

 

Hangi Burç Hangi Meyveyi Sever?

Koç Burcu (21 Mart-20 Nisan): Dinamiği yüksek olan koç burcu kişilerin bir numaralı meyvesi elmadır. Ayrıca bol sulu meyveler de onların damak tadına uygundur.

Boğa Burcu (21 Nisan-21 Mayıs): Boğazına düşkünlüğü ile ün yapmış boğa burcu kişileri taze meyve düşkünüdür ama onlar için asıl vazgeçilmez havuçtur.

İkizler Burcu (22 Mayıs-22 Haziran): Enerji dolu ikizler burcuna enerjisini yüksek tutacak bir meyve lazım. Bu da tabi ki Hindistan cevizi olacaktır. Ayrıca erik ve portakal da onlar için değerlidir.

Yengeç Burcu (23 Haziran-22 Temmuz): Kendi gibi midesi de hassastır Yengeçlerin. Bu yüzden onların tercihi mango olacaktır.

Aslan Burcu (23 Temmuz- 22 Ağustos): Aslan burcu kişilerin enerjisi her daim yüksektir. Onların favori meyvesi çilek ve portakaldır.

Başak Burcu (23 Ağustos- 23 Eylül): Titizliği elden bırakmayan Başak burcu kişisi mevsim meyvelerini sever. Mevsim meyvelerinden hazırladıkları meyve salataları onların favori lezzeti olabilir.

Terazi Burcu (24 Eylül- 23 Ekim): Son derece sosyal olan Terazi burcu kişisi tropikal meyveye sever. Bu meyvelerle hazırlanan tatlılar ise onları zevkten uçurabilir. Ama çabuk hastalanan Terazi burcunun portakal yiyerek vücut direncini yüksek tutması mümkün.

Akrep Burcu (24 Ekim – 22 Kasım): Akrep burcu insanının hep bir enerji ihtiyacı vardır. Beslenmesinde de buna dikkat etmesi gerekir. Akrep burcunun en sevdiği meyveler ise tropikal lezzetlerdir. Ancak astroloji haritalarına göre muz onlar için doğru seçim değildir.

Yay Burcu (23 Kasım – 21 Aralık): Kısıtlanmaktan nefret eden, konuşmayı da bir o kadar seven yay burcu kişisi için beslenmesine uygun olan meyve avokadodur. Ancak o tam bir elma, armut ve erik düşkünüdür.

Oğlak Burcu (22 Aralık – 20 Ocak): Mükemmeli seven, duygusal ve sabırlı Oğlak burcu kişisi portakalı sever. Ayrıca yer elması da onun sevdiği lezzetlerdendir.

Kova Burcu (21 Ocak – 18 Şubat): Gürültüden, kavgadan uzak duran, insanlarla iletişimi iyi olan Kova burcu kişisi elma, armut, greyfurt gibi meyveler sever. Bunun yanı sıra ekşi tatlara da bayılır.

Balık Burcu (19 Şubat – 20 Mart): Duygusallığı ile nam salan Balık burcu kişisi üzüm, portakal, şeftali ve limon gibi meyveleri çok sever.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Boğa dedi ki:

    Doğru 🙂

  2. Anonim dedi ki:

    Aslan burcuyum en sevdiğim meyve çilek gerçekten de 😀

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.