Yeni bir işe başvurmadan önce nasıl bir CV hazırlamalısınız ?

  • 09 Mayıs 2017
  • 2.407 kez görüntülendi.
Yeni bir işe başvurmadan önce nasıl bir CV hazırlamalısınız ?

Yeni bir işe başvurduğumuzda ilk izlenim oldukça önemlidir, Birilerinin dikkatini çekebilmek için sadece 6 saniyeniz var! Bu süre içinde pozitif enerjinizi karşı tarafa iletmeniz gerekir.

 

Bugün sizlerle nasıl etkili bir CV hazırlanır onu anlatacağız, Unutmayın CV’niz eksik ve dikkat çekici olmaz ise işverenin size dönüşü olmayacaktır. Hazırladığınız CV ile sadece zamanınızı harcamış olacaksınız. Ayrıca bir hatırlatma yapalım CV’nizi bilgisayardan hazırlayın, El yazısı ile hazırlanan CV sadece kağıt israfıdır.

 

CV Nasıl hazırlanır ? Püf noktaları nelerdir ? İşe girmek için iş veren nasıl etkilenir ?

 

İşverenler artık bu ayrıntıya çok dikkat ediyor: Adayın kazandırdıklarını, öğrendiklerini ve kazandıracaklarını…

 

İletişim Bilgileri: CV’nin üst kısmına Adınızı, Mail adresinizi, Telefon numaranızı, LinkedIn profil adresinizi, Resminizi, Medeni durumunuzu,

Profesyonel Başlık Kullanın: CV’nizi inceleyen kişinin aklında hangi pozisyonda iş aradığınızla ilgili soru işareti kalmamalı. Kariyer danışmanı Amanda Augustine “Hedeflediğiniz işle ilgili bir başlık bulmalı ve bunun anlaşılabilir olduğundan emin olmanız gerekir” diyor.

CV Hazırlarken Kopya İçerikten Uzak Durun: CV hazırlarken bir çok kişinin yaptığı hazır olan bir CV’yi kendinize göre düzenlemeyin! Yalnız fikir açısından başkasının hazırladığı CV’den fikir almayı da ihmal etmeyin.

Deneyim Ve Başarılar: İşverenler adayların aranan pozisyonda iş gerekliliklerini yerine getirebilecek, Adayın firmanın büyümesine katkısı olabilecek sorumlulukta olup olmadığını öğrenmek ister. İş deneyimlerinizi yazarken mutlaka en önemli ve etkileyici başarı bilgilerinizi de ekleyin.

Sertifikalar: Aldığınız sertifikalar oldukça önemlidir, Özellikle başvurduğunuz bölüm ile ilgili ise. İş verenler aldığınız sertifikalara önem vermektedir.

Referanslar: En önemli önceliklerin başında geliyor, Eğer kıdemli bir referansınız var ise her zaman bir adım önde olacağınızı bilmeniz gerekir.

Eğitim Durumunuz: En sona en önemli olanı yazmak istedik, Maalesef eğitim durumu daha iyi olan kişi her zaman bir adım öndedir. Her iş veren eğitimi en iyi yerden almış kişiyle iş yolunda devam etmek ister.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.