Ülkemizde Üretim Yapan Yabancı Araç Şirketleri Hangileridir ?

  • 18 Temmuz 2017
  • 2.003 kez görüntülendi.
Ülkemizde Üretim Yapan Yabancı Araç Şirketleri Hangileridir ?

Bir bölgenin, birçok açıdan gelişimi ulaşımının gelişmişliği ile doğru orantılıdır. Düşündüğümüzde; aklımıza gelebilecek birçok sektör ilerlemelerini ulaşım sektörüne borçludur. Biraz somutlaştırırsak ticaret yapılması için ulaşım gereklidir. Ulaşım rahat ve hızlı olmasaydı mallar veya hizmetler bir noktadan başka bir noktaya rahatlıkla ve hızlılıkla taşınamazdı sonuç olarak ticaretin günümüzdeki kadar gelişmişliğinden söz etmemiz mümkün olmazdı. Bunlara ek olarak şehirler kurulamaz sağlık ve eğitim gibi hizmetler çok zor şartlar altında verilir geniş kitlelerin faydalanması sağlanamazdı. Bu örnekleri arttırmak mümkündür fakat aklımıza bir soru geliyor ulaşım ne ile sağlanıyor.

 

Peki, ulaşım ne ile sağlanıyor ?

Ulaşım, Ulaşım araçları üreterek sağlanıyor Tekerleğin bulunması ile insanoğlu çeşitli ulaşım araçları geliştirmiştir. İnsanoğlu kazanmış olduğu bilgi ve deneyimlerini bir sonraki kuşaklara aktararak bu sayede günümüzdeki modern ulaşın araçlarının yapılmasını sağladı. Ve bu şekilde devasa fabrikalar ve araç üretim şirketleri kuruldu. Dünyanın en büyük sektörlerinden biri araç üretimidir. Araç üretimi ile uğraşan şirketler faaliyet gösterdikleri Ülkelerin ekonomilerinin büyümesine ve istihdamına olumlu katkı sağlamaktadır. Başka bir katkısı da üretim yapılan ülkede üretilen araçların ve yedek parçalarının ucuz olmasını sağlar katkılarından bir diğeri o ülkeye üretim de bilgi birikimini geliştirmesini sağlar çeşitli meslek gruplarının gelişmesine olanak tanır.

 

Ülkemizde bu durumdan geri kalmamış ve büyük şirketlerin ülkemizde yatırım yapmaları için ülkemize davet etmiştir ve başarılıda olmuştur bugün birçok araç üretimi yapan büyük şirketler ülkemizde faaliyet göstermektedir. Peki, Ülkemizde Üretim Yapan Yabancı Araç Şirketleri Hangileridir ? Bu şirketler Ford, Bmc, Fiat, Toyota, Honda, Hyundai, Man, Isuzu, Renault gibi büyük markalardır.

 

Bu şirketler hangi bölgelerde üretim yapıyorlar ?

Ülkemizde birçok bölgede araç üretimi yapılıyor Fiat Bursa’da, Renault Bursa’da, Hyundai İzmit’te Toyota Sakarya’da üretim yapmaktadır. Tabiki yedek parça araç servisleri satış bayilikleri kurarak ülkemizin bütün illerinde aktiftir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.