Koç Burcu Neden Sinirlenir?

  • 11 Haziran 2020
  • 2.158 kez görüntülendi.
Koç Burcu Neden Sinirlenir?

Bu konu astroloji alanına ilgi duyan hemen hemen herkesin merak konusudur. İlk burç olan koç burcu insanların çoğu çevrelerce çocuksu ve olgunlaşmamış bir yapıda oldukları düşünülür. Bu yapısal özellikleri onların maalesef geçimsiz insanlar olmasına neden olur. Çok hırçın bir yapıları vardır. Olur olmadık durumlarda karşısındakine ani çıkışlar yapabilirler. Kendi egolarını tatmin etmek arzusuyla dahi bu sert çıkışları anlamsız yerlerde bile yapabilirler. Herhangi bir olay karşısında sonuçlarını mukayese etmeden davranışlar sergiler ve sonuçlarına da katlanmak durumunda kalırlar. Kısaca öfkeyle kalkarlar çoğu zaman zararla otururlar. Ancak; yeniden bir öfke patlamasına her zaman enerji bulurlar.

 

Koç Sinir Yapısı

Koç burcu herhangi bir tartışma anında sinirlerine genellikle hakim olamaz. Geçirdiği sinir atakları sebebiyle etrafa öfkesini kusmaktan da geri durmaz. Kolayca etrafı dağıtıp kırıp dökebilir. Bunu yaparken gözleri hiçbir şey görmez ve kimseden de çekinmez. Koç burcunun sinirsel sistemi her şeyi üzerine alınmasına yol açar. Sanki tüm dünya onun etrafında dönüyormuş gibi! Sonuç olarak da yine etrafındakilerle tartışmaya ve hatta kavgaya giden bir süreç yaşanır.

 

Sinir Eden Asıl Şey Nedir?

Koç burcu aslında ben merkezli olduğu için etrafında yaşanan bağımsız durumlara ego olarak da tanımlayabileceğimiz bir yapıdan dolayı öfkelenir. Liderlik içgüdüsünün hakim olduğu koç burcu kendisinin hakimiyet kuramadığı olaylar karşısında sinir katsayısı muhakkak yükselir. Kendisi olaylara hakim olmak ve yönetmek ister. Başaramadığı takdirde olası tartışmalar yaşanır.

 

Hiç mi İyi Tarafı Yok?

Elbette koç burcu bu insanlar olumsuzluklar dışında olumlu davranışlar kapsamında değerlendirilecek hareketlerde sergilerler. Özellikle arkadaşlık kavramı kendilerinde oldukça yüksek manevi anlamlar taşır. Koç burcu insanı dostu için her türlü fedakarlığı göze alır. Ne zaman yardıma ihtiyaç duysanız ne yapar eder yardımınıza mutlaka gelir. Aynı zaman da verdiği sözlere sadık kalarak da dostluk kavramının altını sonuna kadar doldurur. İç dünyasında ne kadar çocuksu ve davranışsal olarak olgunlaşmamış kişi olarak tanımlansalar dahi sevdikleri için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, sevdiklerine bir ömür sadık kalan vefalı insanlardır. Bu burcun insanları yapıları gereği ani çıkışlar, öfkeler ve sinirli anlar yaşamaktadırlar ancak sevdiklerinden de asla kopamazlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.