Neşeli Kadınlar

Sağlıklı Saçlar İçin Ne Yapmalıyız ?

  • 27 Temmuz 2017
  • 5.230 kez görüntülendi.
Sağlıklı Saçlar İçin Ne Yapmalıyız ?

Saçlarımız belki de dış görünüşümüz deki en önemli detay. Ama saçları bakımlı ve sağlıklı tutmakta bir o kadar zor ve yorucu. İşte tam bu sıkıntıları yaşıyorsanız. Sağlıklı saçlar için ne yapmalı diyorsanız. Bu yazıya bir göz atmalısınız.

 

STRESTEN UZAK DUR

Sağlıklı saçların ilk adımı kesinlikle stressiz bir hayat. Yoğun stres saç köklerinizi mahveder ve yıpratır. Saçlarınız stresli zamanlarda daha fazla dökülür ve kırılır. Bu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Elbette ki stresten uzak durunca olay bitmiyor. Saçlarınızın sağlıklı olmasının bir yolu da zengin ve sağlıklı beslenmedir. Özellikle sebze ağırlıklı bir öğün saçlarınız için mükemmel bir gün demek.

 

SICAK FÖNDEN UZAK DURUN

Düzleştiricinin ısısını arttırınca daha hızlı sonuç alırsınız bu doğru ama saçlarınıza da daha hızlı elveda dersiniz. Oldukça düşük ısıda kullanmaya özen gösterin. Isıya maruz kalan saçlar yıpranmaya daha çok meyilli ve elastikliğini daha hızlı kaybediyor.

 

RENK DEĞİŞİMİ

Sıklıkla renk değiştirmek saçlarınızı öldürür ve güçsüz bırakır. Saçlarınız daha çok kırılmaya ve yıpranmaya başlar. Daha kötüsü saçlarınız bir kaç denemeden sonra yanabilir ve bunun geri dönüşü olmaz. Özellikle farklı tonlar denemek için kullanılan renk açıcılar saçlarınızı oldukça zarar verir.

 

SU ISISI ÖNEMLİ

Duş alırken su çok sıcak olursa bu saç köklerinize oldukça zarar verir. Saçlarınızda sertleşme ve dökülmeyi arttırır. Saçlarınızın güçsüzleşmesine sebep olur. Çok soğuk suda saçta benzer etkilere sebep olur. En iyisi ılık su ile saçlara masaj yapmaktır.

 

TARAK

Saçları taramak özellikle hızlı ver sert bir biçimde dökülmeleri arttırır. Saçı çıkışı zor bir yola sokar. Tarak biçimleri de önemli bir yer tutar. Mesela ıslak saçlarımızı dikkatli bir biçimde taramak önemlidir.

 

GÜNEŞ

Güneşten saçları korumak önemli. Güneş saç diplerini kurutur ve deri döküntülerine sebep olur. Şapka ve güneş spreyleri ile güzelce korumak mümkün.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.