Saçlara Doğal Dalga Görünümü Nasıl Verilir ?

Saçlara Doğal Dalga Görünümü Nasıl Verilir ?

Günümüzde pek çok kadın, kuaföre gitme zahmetine girmeden doğal dalgalara sahip saçları olmasını hayal etmektedir. ”Saçlara doğal dalga görünümü nasıl verilir” sorusunun cevabını bu yazıda bulacaksınız. Aynı zamanda kadınları hayallerine ulaştıracak yöntemlerin pratik ve düşük maliyetli olması da büyük önem taşımaktadır. 90’lı yıllarda kabarık ve bukleli dalgalar tercih edilirken, günümüzde modayı takip eden kadınlar seçimlerini doğal dalgalardan yana kullanmaktadır. Bu tip trend saçlara ulaşmanın nasıl mümkün olacağı bir kaç farklı yöntemle aşağıda aktarılmıştır.

 

DAYANIKLI VE UZUN SÜRELİ DALGALAR İÇİN SAÇ MAŞASI; 

Saç maşası diğer yöntemlere göre daha az ön hazırlık gerektiren bir araç olduğu için kadınlar arasında kullanımı oldukça yaygındır. Saçınızdan ufak bir tutam alın. Maşayı ters tutup saçlarınızı yukarıdan aşağı sarın, saçınız ısınana kadar bekleyin ve saçınızı serbest bırakın. Tüm saçınıza bu işlemi uyguladıktan sonra saçlarınız tamamen soğuyuncaya kadar başka işlem uygulanmaması kalıcılığın sağlanması için çok önemlidir. Saçlarınız soğuduktan sonra seyrek dişli bir taraf yardımıyla saçlarınızı hafifçe tarayın ve son olarak az miktarda saç spreyi kullanarak saçınızı sabitleyin. Tebrikler; doğal dalgalı saçlara kavuştunuz!

 

PRATİK VE MUHTEŞEM SAÇLAR İÇİN TOPUZ;

Bir gece önceden yıkadığınız saçlarınızı hafif nemli durumdayken dört eşit parçaya ayırın. Tercih ederseniz bu aşamada saç şekillendirici bir ürün yardımı alabilirsiniz. Ayırdığınız saçlarınızı burgu yöntemiyle topuz haline getirin ve sabitleyin. Unutmayın; bu işlemin sonucunda saçınızda dört adet burgu topuz olmalı! Sabah uyandığınızda dikkatli bir şekilde saçınızı açın ve parmaklarınız yardımıyla dalgaları hafifçe dağıtın. Bu yöntemle kavuştuğunuz dalgalar zamanın kısıtlı olduğu durumlarda büyük yardım sağlayacaktır.

 

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE; SOSİS BİGUDİ;

Çoğu kadın hayatında en az bir kez sosis bigudi deneyimi yaşamıştır. Hem maliyet hem zaman tasarrufu sağlayan bu yöntem oldukça doğal ve dayanıklı dalgalar oluşturmaktadır. Bigudi uygulamasından sonra saç asla taranmamalıdır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.