Spor Yapanların Şikayetçi Olduğu Şeyler

Spor Yapanların Şikayetçi Olduğu Şeyler

Sporcuların ve spora başlamak isteyen kişilerin şikayetleri birbirlerini destekler niteliklere sahiplerdir, bunun birçok örneği olmakla beraber hayatında bir kere bile spor ile ilgilenmiş kişiler bu sorunları kapıdan görüp ya geri kaçmakta ya da mücadele etmektedir.

 

Sporcu Şikayetleri

 

Sporu profesyonel olarak veya amatör olarak yapan kişilerin şikayetleri genellikle beslenme ve spor hakkındaki bilgilerin birçok kişi tarafından bilinçli veya bilinçsizce dillendirilmesidir yani bilgi kirliliği, spor ile uğraşan kişiler asla boş yere çaba harcamak istemez çünkü bu alan ciddi uğraş isteyen ve kişilerin sağlığıyla birlikte geleceğini de etkileyen önemli bir konu, maalesef bu konu bir çok spor ile uğraşan kişi tarafından suiistimal edilmektedir, özellikle spor ile birlikte ün kazanma ve dikkat çekme peşinde olan kişiler sosyal medya aracılığıyla bir çok yanlış bilgiyi araştıran insanların önüne sürmektedir.

 

Sporcular açısından şikayet konusu olan diğer hususlar ise yetersiz alan, yetersiz çeşitlilikte spor ekipmanı ve ekipmanların fiyatlarının kişilerin satın alamayacağı kadar yüksek olmasıdır, kimi sporcular sporu kendi oluşturdukları alanlarda yapmak isteyebiliyor ancak bu alanların maliyeti oldukça yüksek olmakla birlikte portatif ekipmanların yetersizliği sebebiyle bu sporcular diğer spor mekanlarına mecburi olarak gidiyor ve bu kişilerin kimi zaman spora devamlılığını olumsuz bir şekilde etkilemektedir.

 

Spora Yeni Başlayanların Şikayetleri

 

Çoğu insan spora başlamak istediği andan itibaren birçok sorunla karşılaşmaktadır, bu durum bu kişilerin spora hep yeni başlayan kişi olarak kalmalarını sağlamakta veya spora hiç başlamadan veda etmek zorunda kalmalarına neden olmaktadır, bazı kişiler spor salonlarının ergonomisinden, bazıları spor salonlarının kalabalık olmasından, bazıları ise spor salonlarının fiyatlarının yüksek olmasından şikayet etmektedir.

 

Bu şikayetlerin en çok yoğunlaştığı alan ise mekanların ergonomisi ve aylık salon ücretleridir, günümüzde bir çok zincir spor salonu markası alan ve mekan sorununu çözmüş olsa da ücret konusu hala tartışmaya açık bir şekilde karşımızdadır, Spora başlamak isteyen kişilerin diğer şikayeti ise spor salonlarını işleten kişilerin ilgisizlikleridir, spora yeni başlayan bir kişinin ihtiyacı olan antrenman programının ve beslenme bilgisinin spor salonlarında bilinçsizce herkese aynı şekilde dağıtılması ve insanların çoğunun bu programlardan fayda görememesi nedeniyle spor faaliyetleri son bulmaktadır. Bu şikayetler bireysel olarak dile getirilse de herhangi bir yaptırım gücü olmadığından dikkate alınmamakta ve devam etmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.