Meyve Diyeti Nasıl Yapılır?

Meyve Diyeti Nasıl Yapılır?

Kilo vermek isteyenlerin ve klasik diyet programlarını uygulayamayanların seveceği diyetlerden birisi hiç şüphesiz meyve diyetidir. Kilo problemleri olan ve farklı diyet programları uygulayan kişiler genellikle istedikleri sonuca ulaşamazlar. Bunun sebeplerinden birisi sıkıcı ve hiçbir işe yaramayan diyet programlarıdır.

 

Meyve Diyeti Nedir?

Meyve diyeti bir kişinin hem sağlıklı bir şekilde hem de hiç zorlanmadan kilo vermesine yardımcı olacak en iyi diyet programlarından biridir. Özellikle meyve sevenler kişiler için de ekstra bir kolaylık sağlayacaktır. Meyve diyeti esasında 12 günlük bir süreci kapsamaktır. Adından sanıldığı gibi 12 gün boyunca sadece meyve ya da sadece sebze ile beslenmeyi gerektiren bir diyet değildir. Zaten bu şekilde bir diyet programı uygulamak sağlık açısından da tercih edilecek bir durum değildir.

 

Meyve Diyetinde Ne Tüketilir?

Meyve diyetinde ağırlıklı olarak meyve ve sebze tüketiminin yanında belirli sınırlamalar ile birlikte pirinç, makarna, yoğurt, ekmek, peynir, bakliyat, balık, et, tavuk gibi gıdaların tüketimine de yer vardır. Bu meyve diyetinin yanında veya herhangi bir diyet programıyla beraber spor ve egzersiz yapmakta önerilen bir durumdur. Hem spor hem de diyeti aynı anda yapmak sizin istediğiniz kiloya çabucak ulaşmanıza ve aynı zamanda sağlıklı yaşamanıza olanak sağlayacaktır.

 

Meyve Diyeti Listesi

Birinci Gün: Meyve diyetinde birinci gün uygulanacak olan yöntem yeşil meyve diyetidir. Yeşil meyve diyetinde günün her öğününde yeşil elma, kivi, üzüm, erik, ananas, armut, salatalık, ıspanak, roka gibi yeşil sebze ve meyve gruplarını tüketmeniz gerekmektedir. Bu ürünleri tüm öğünlere yaymak son derece büyük önem taşımaktadır. Bu besinlerin yanı sıra öğünlerinize belirli miktarlarda karbonhidrat ve protein ağırlıklı besinler eklemeniz gerekmektedir. Fakat bu besinlerin miktarı diyetiniz için çok önemlidir. Fazla aşırıya kaçmamaya çalışın. Her öğünün ana besini meyve ve sebzeler olmalıdır.

 

İkinci Gün: İkinci gün uygulanacak olan diyet sarı meyveleri içeren diyet programı olacaktır. İkinci günde de aynı birinci günde olduğu gibi sarı renkleri içeren meyve ve sebzeler tüketilecektir. Her öğününüzde mevsime göre kayısı, şeftali, portakal, kavun gibi meyveleri tüketmeniz gerekmektedir. Bu meyveleri tüketmek vücudunuzun ihtiyacı olan şeker ihtiyacını da bir hayli karşılayacaktır. Bu besinlerin yanında yardımcı olarak özellikle süzme yağsız yoğurt tüketilebilmektedir. Yine öğünlerinizde sizi tok tutacak miktarda farklı besinler de tüketmeniz gerekmektedir.

 

Üçüncü Gün: Üçüncü günde uygulayacağımız meyve diyetinin adı kırmızı meyve diyetidir. Kırmızı meyve diyetinde de yine mevsim şartlarına göre kiraz, çilek, karpuz, vişne, üzüm gibi kırmızı ağırlıklı meyveleri eşit bir şekilde öğünlerinize dağıtmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra gün içinde bol bol sıvı tüketmeniz de gerekmektedir.

 

Son Üç Gün: Diyetinizin son üç gününde uygulanacak olan diyet şekli karışık meyve diyetidir. Bu üç günün temel amacı ilk üç günde kullanılan farklı meyve ve sebzeleri birbirleri ile birleştirerek kullanmaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.