Neşeli Kadınlar

Neden Moda İle En Çok Kadınlar İlgilenir ?

  • 23 Temmuz 2017
  • 2.026 kez görüntülendi.
Neden Moda İle En Çok Kadınlar İlgilenir ?

Moda kıyafet, ayakkabı ve aksesuar seçimi değildir. Bir insanın kendi vücuduna en yakışan kıyafetleri ve aksesuarları öne çıkan renklerle taşıyabilme kapasitesini gösterir. Günlük hayatta manken gibi kız ve erkekleri sıklıkla görmek mümkün değil. Çünkü manken olabilmek için belirli bir boy ve kilo standardını yakalamanın yanında belirli bir güzellik ölçüsüne de uyulması gerekir. Bu sebeple modaya uymakla manken rolü yapmak arasında çok önemli ama çok ince bir ayrıntı vardır. Görünüm olarak manken standardını yakalamak modaya uyulmayacağı anlamına gelmediği gibi modaya uyarak da manken olunmaz. Bu sebeple güzelliğe ve ayrıntılara günlük yaşamda en çok kadınlar önem vererek hem güzel, hem göz alıcı hem de yeni kıyafetler içinde olmayı ve mankenliğe özenmeyi kadınlar erkeklerden daha fazla önem verir.

 

Kadınlar Ve Güzellik Ölçütü

Neden moda ile en çok kadınlar ilgilenir sorusunun asıl cevabı burada yatmaktadır. Kadınlar dış görünüşe aslında erkeklerden daha az önem verir. Örneğin çok güzel bir kadının yanında çirkin ama zengin bir erkek görebilirsiniz. Ancak yakışıklı bir erkeğin yanında çirkin kadın görme şansınız oldukça azdır. Çünkü kadınlar erkeklerin dış görünüşe daha fazla önem verdiklerini bildikleri için erkeklerde daha fazla görünümlerine dikkat ederler.

 

Moda Ve Kadın

Uzun yıllar modanın sadece kadınlar için olduğu düşünüldü. Ancak moda sadece kadınlar için değil erkekler için de çok önemli bir unsur. Artık moda dünyası kadınlara hitap etmekten çok erkeklere hitap ediyor. Kadın giyimi artık bilinmeyen ve keşfedilmeyen unsurlardan uzak. Erkek giyimi ise yeniden yazılıyor. Uzun bir zaman kadın modasına paralel giden erkek giyimi artık çok daha farklı bir hal aldı. Örneğin bir dönem moda olan İspanyol paça kollar ve pantolonlar hem kadın hem de erkek modasının önemli bir unsuruyken erkek giyimini kadın giyiminin yönlendirdiğinin en önemli kanıtıydı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.