Moda Türk Toplumunun Gözünde Nerededir ?

  • 25 Temmuz 2017
  • 1.959 kez görüntülendi.
Moda Türk Toplumunun Gözünde Nerededir ?

İnsanlar ve kültür özellikleri dikkate alındığında moda Türk toplumunun gözünde nerededir ?

 

Modaya Türkiye boyutunda bakabilmek için daha çok halka inip inceleme yapmakta fayda var artist aktirist olarak tanımladığımız tanınmış kişiler elbetteki o yıl podyumlarda ne en öndeyse onunla görülür. Fakat halk ‘sınıf’ demek doğru olmaz çünkü ülkemizde sınıflar bulunmaz. Yani halk arasında asıl olan nedir öğrenmek. Yıllardan beri moda ikonları olarak tanımladığımız kişiler moda sektörünü istediği kolaçan edebilmekte renginden tuttun şekline hatta dokusuna kadar onlar belirlemektedir. Öyle ki bu durum haddini fazla aşmış olacak bir meslek olarak görülüp birçok insan kendine moda ikonu demeye başlayıp bu durumu kendine meslek edinmiştir. Ama asıl olan bu değildir yani aslında moda pahalı ürünler yâda onlarım imitasyonlarından oluşan bir akım değildir.

 

Herkesin giyinip ulaşabileceği trendlerdir şöyle ki son yıllarda dergi ve magazinleri hayli meşgul eden eskiye dönüş akımı eskiyi aynen almayıp uyarlayıp herkesin kullanabileceği kıvama getirmesidir.

 

Halk İçin Gerçek Moda Nedir ?

Sadece halk değil hemen hemen herkesin savunduğu bir şey vardır moda aslında kendine yakışana içinde rahat etmeyi başardığını giymektir.

Bugün sokağa çıktığımızda birçok farklı modelde elbise etek pantolon gömlek bulabiliriz ama baktığımızda 2 farklı şekilde dikkatimizi çekenler olur. Biri giyip yakıştırmış jilet gibi olmuş dediğimiz, diğeri ise üzerinde emanet gibi görünüyor dediğimiz.

 

Aslında modayı tam olarak bu gösteriyor. Yakışanı giymek, gerçekten de bakıldığı zaman en dikkat çeken bu oluyor geniş bir kitleyle karşılaştığımızda ilk güzel daha sonra kötü giyinenin gözümüze çarptığı gibi.

 

Yani sıradan insanlar aslında moda dediğinde onun fiyatına bakmıyorlar. Giyenin üstünde nasıl durduğuna bakıyorlar. Ya da giyinen insanlar marka yada değilmişse değil gerçekten giyindiği aman en iyi nasıl hissettiğine bakıyorlar çünkü artık gerçek moda tabiri bu.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.