Neşeli Kadınlar

Çocuğunuz Kalp Hastası Olabilir Mi ?

Çocuğunuz Kalp Hastası Olabilir Mi ?

Her geçen gün insanların beslenme düzeni ve alışkanlıkları değişerek, faydalı olmayan besinler ile daha çok karşılaşılıyor. Genel olarak hazır gıda alışkanlığı genç yaşlarda artış göstererek, olgun yaşlarda kalp krizi ve kanser gibi tehlikeli hastalıklara sebep oluyor. Gün geçtikçe çocuklarda bu tehlikeli ve ölümcül hastalıkların görülmesine rastlanmıştır. Bu konuda Anne ve babaların çocuklarının beslenmesine çok dikkat etmelidir.

 

Bunun dışında doğuştan gelen bir kalp sorunu yaşaması da tehlikeli olan diğer nedenler arasındadır. Dolayısıyla aralıklı çocuğunuzu kontrol ettirmeniz, bu tehlikeli hastalığı çocuğunuzun daha sağlıklı olma ihtimalini arttırmak için önlemenize yardımcı olur. Çocuğunuz kalp hastası olabilir mi? sorusunun cevabı olarak bazı belirtilerden tahmin yürütmek olası bir durumdur.

 

 Gelişme Evresi

Çocuğunuzun gelişimi konusunda, yaşların belirli kendilerine göre belirtileri vardır. Böylelikle çocuklar bu gelişme döneminde bazı büyüme evrelerini yaşaması gerekir. Buna bağlı olarak, kalbinde bir sorun varsa çocuğunuzun gelişim analizi farklı bir şekilde ilerliyor demektir. Dolayısıyla çocuğunuzda kalp ile ilgili fark edilir nitelikte bir belirti görüyorsanız vakit kaybetmeden doktorunuza başvurarak kontrol ettirmelisiniz.

 

  Bayılma Sorunu

Genel olarak olgun bir yaşa ulaşmış kilerde görülen bayılma olayı çocuklarda da çok görülebiliyor. Bayılma sorunu, daha çok beyin ile alakalı olarak düşünülse de, metabolizma gibi sebeplerden dolayı da oluşabilmektedir. Çocuklarda en çok bayılma sebeplerinden birisi kalpteki ritim bozukluklarıdır. Bunun yanı sıra kalpteki kasılmalarda olabilmektedir.

 

 Çocuklarda Çarpıntı Sorunu

            Çocukların kalbi devamlı hızlı atar. Özellikle çok fazla hiper aktif ve sürekli oyun oynayan çocukların kalbine dikkat edilmeli, hatta gözlemlenmelidir. Çocuğunuzda çarpıntı gibi belirtilerden şüpheleniyorsanız zaman kaybetmeden tespit edilmesi için doktorunuza başvurmalısınız.

 

 Göğüs Ağrısı Sorunu

            Çocuklarda sıklıkla yaşanan bir sorun olmasının yanında, daha çok hareketli olduğu zaman, efor sarf ettiğinde göğüs ağrıları yaşanıyorsa mutlaka kardiyoloji testler yaptırılması gerekir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.