Doğal Yöntemlerle Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

  • 30 Nisan 2020
  • 2.381 kez görüntülendi.
Doğal Yöntemlerle Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Diş bakımlarının düzenli olarak yapılmadığı ve vücut gelişim yapısına bağlı olarak oluşan diş ağrıları büyük bir sorundur. Diş ağrısı dayanılmaz bir acı ile insan üzerinde bedeni ve ruhi sıkıntı veren bir ağrıdır. Bedenen hissedilen acının insanda ruhi bir sıkıntıya da dönüştüğü diş ağrısı çoğu insanın korkulu rüyasıdır. Diş ağrısından dolayı yemek yeme korkusu oluşan insanlarda ruhi sıkıntılarda oluşur.

Psikolojik bir etkiye sahip olan diş ağrısının çürük ve iltihapla oluşan sancılarını dindirmek pratik bilgiler ile mümkündür. Doğal yollarla diş ağrılarını gidermek ve sağlıklı dişlere sahip olmak yapılacak bazı uygulamalara bağlıdır. Ağrıları tetikleyen unsurların ilaç kullanılmadan ortadan kaldırılmasını doğal yollardan sağlamak gerekir.

 

Diş Ağrılarına Doğal Yollardan Çözüm

Bazı bitkilerin mikrop öldürücü özelliklerinin olması antiseptik etkisi diş ağrılarına iyi gelir. Bitkilerin tedavi amaçla kullanıldığı doğal tedavi yöntemleri vardır. Bilim adamlarının kişilerin yaşam kalitelerini artırmada kullandıkları doğal çözümler diş ağrılarını gidermede kullanılır.

Diş ağrıları günümüz şartları ele alındığında tedavisi oldukça basit ve erişilebilir uygulamalar arasındadır. Diş hastaneleri ve ulaşım kolaylığı açısından hastanelerin olması bir avantajdır. Hastanelerin kapalı olduğu veya ulaşımı mümkün olmayan yerlerde diş ağrıları sancılı günlerin geçmesine neden olur. Bu durumlarda doğal yöntemlerin uygulanması ağrıları giderir.

 

Diş Ağrısı İçin Karanfil

Karanfil, dişlerdeki oluşan çürüklerin verdiği ağrıları mikrop öldürücü ve analjezik özelliği sayesinde ağrıların azalmasını sağlar. Karanfilin bu özelliği ağızdaki mikropları öldürerek hoş ve acımsı bir tat bırakır. Karanfilin dişe uygulaması ise oldukça basittir. Karanfil yağını bir pamuk üzerine dökerek diş ağrısı hissedilen bölgeye tampon ederek uygulanır. Ağrıyan bölgede 15 dakika uygulan pamuk tampon 15 dakika sonra değiştirilerek tekrar uygulanır.

 

Tuz İle Diş Ağrılarına Çözüm

Tuz, dişte oluşan enfeksiyon ve iltihaplanmayı antiseptik etkisiyle azaltarak ağrıyı hafifletir. Tuz ile gelen doğal şifa kaynağını uygulamakta oldukça basittir. Bir kaşık suyun ılık suda eritilerek gargara yapılmasıyla uygulanır.

 

Buz İle Tedavi

Buz kompresinin diş ağrısının olduğu bölgeye uygulanmasıyla ağrı hafifleşir. Buzun bir havlu veya sargıyla uygulanması vücuda zarar vermesini önlemek içindir.

 

Çörek Otu İle Diş Ağrısı Tedavisi

Bağışık sisteminde etkili olan çörek otu devamlı kullanıldığında diş ağrısına etki eder. Bir bardak sirkenin içine bir çay kaşığı kadar çörek otunun konup kaynatılarak içilmesi diş ağrısına çözüm olacaktır.

 

Sarımsak İle Çözüm

Diş ağrılarında doğal ilaçların biride sarımsaktır. Antibiyotik etkisi olan sarımsak ile tuzun öğütülerek yapılmasıyla kür hazırlanır. Bu karışımı ağrıyan bölgeye sürerek yarım saat beklenir. Bu sayede diş ağrısı hafifler.

 

Zerdeçal İle Çözüm

İltihap sökücü özelliğe sahip olan zerdeçal, ağızdaki zararlı olan bakterileri temizler ve ağrıyı giderir.

 

Maydanoz İle Yapılan Gargara

Meyve sıkacağı ile maydanozun suyu çıkarılıp gargara yaparak uygulama yapılır. Ağrı kesici özelliğe sahip olması diş ağrısına iyi gelecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.