Bebek Ne Zaman Tekme Atar?

Bebek Ne Zaman Tekme Atar?

Canlılar yaşamlarını devam ettirebilmek için çoğalırlar. Gerek doğal etkenler ile ortaya çıkan gerek ise kimyasal sebepler dolayısıyla kalıtsal farklılıkları oluştururlar. Canlılar arasında yavrusunu hiç görmeyeni de görüp sahip çıkıp onu koruyan türüne de rastlamak mümkündür. İnsanlar yavrularına sahip çıkan, çıkmaya çalışan, onları her zararlı etkenden koruyan canlı türüdür.

Gelelim insanların birbiri üzerinde ki çoğalma etkilerine. Sadece Biyolojik olarak katkıdan ziyade her iki ebeveyn de çocuk sağlığı ve psikolojisi için önemli yer tutar.

 

Ebeveynler Arasında Ki Düşünce Ve Hareket Farklılıkları

Yavrusunun canı yansa ana onun yerine atar hatta acıyı kendi çekmek ister. Baba ise duyguları her zaman gizleyen duygularını belli edemeyen ne olursa olsun sarılırken bile tereddütle yaklaşan çocuğun her istediğini almaya çalışan genelde onlar için çabalan bireylerdir.

İnsanlar evlendikten sonra çocuk sahibi olmak için adımlar atarlar. Burada en önemli rol anne rolüne düşer. Her şey klasik bir sabah mide bulantısı ile lavaboya koşmakla başlar. Hamilelik bir kadın için en değişik duyguların barındığı dönemdir.

 

Kadınlar Bu Dönemde Ne Hisseder?

Gözlerimizi kapatıp düşündüğümüzde içimizde yeni bir canlının yaşayacak olması düşüncesi bile insanın tuhaf olması için yeterlidir. Kadın için sadece tuhaf olan duygular değil artık hayat da farklılaşmaya başlar.

Rüyalar da dahil canlarına yada içlerinde taşıdıkları yeni canları yani cananlarına bir şey olması korkusuyla baş başa kalırlar. Her şeyi nazik düşünmeye başlayan kadın eşiyle de kavga etmeye oradan insanlarla ilişkilerini bozdukça ruhsal olarak gerilemeye, çökmeye başlar.

 

Bu Dönemde Ağlama İsteği, Huzursuzluklar Normal Midir?

Evet, normaldir. Sağlık problemleri (mide bulantısı, baş dönmesi vb.) sebebi ile kadın çöküntü içine girer.

 

Tüm Hamile Adaylar Huysuz Mudur?

Hayır, değildir. Hatta bazıları sakin oldukları kadar kaygı içermeyen bir dönem atlatırlar. Oldukça huzurlu bir dönemdir. Bu kişinin psikolojik anlamda kendini nasıl hissettiği ile yakından ilişkilidir.

Örneğin kilo almak her kadın için vazgeçilmez olası bir durumdur. Huzursuz olan kadın bunu her şekilde problem edecekken daha sakin karakterler durumun keyfini çıkarır. Aldıkları en kilolarına sempati duymaya başlarlar.

 

Hamilelik En Çok Ne Zaman Hissedilmeye Başlar?

Oluşumu 3-4 haftalıkken tamamlanmaya başlayan bebek karındayken 8-9 haftalık bir dönemde tekme atmaya başlar. Hareketlerini yavaş yavaş hissetmeye başlayan taşıyıcı için hem tatlı hem de zor günler başlar.

NOT: Midesi çok bulanan kadınlarda çocukta saç fazla olduğu ve mideyi rahatsız ettiği için bulanma oranının fazla olduğu söylenmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.