Neşeli Kadınlar

Spor Yapmak İnsanlara Neden Zor Gelmektedir ?

Spor Yapmak İnsanlara Neden Zor Gelmektedir ?

Spor yapmak özünde metabolizmamızı, kaslarımızı çalıştırarak çeviklik, hareket kabiliyeti ve en önemlisi sağlıklı ve zinde bir hayat sürmemizi sağlar. Sporun faydaları nedir diye sorduğumuzda bu veya buna benzer cevaplar alamayacağımız insan sayısı hemen hemen yok gibidir ama maalesef bunu uygulayan sayısı da bir o kadar azdır. Peki, o zaman akıllara şu soru geliyor: spor yapmak insanlara neden zor gelmektedir?

 

 

Yoğun İş Temposu Ve Hayat Telaşı

Birçok insan iş hayatının stresli, yoğun ve vakit alan uğraşlarından sıyrılıp spora pek vakit ayıramamakta ve kendine kalan vakti daha çok sevdiklerine ayırmak istemektedir çünkü bu insanların tatil vakti 1,5-2 günü geçmemektedir. Bunun altında spor yapmayı yoğun hayat telaşına sığdırabilecek geçerli bir nedeni olmaması çok büyük önem taşır.

 

Maddi Problemler

Ülkemizin çok fazla saate çok ucuz işgücü elde eden iş sektörleri hiç de yadsınacak rakamlarda değildir. İşsizlik oranının yüksek olduğu ülkemizde bu çetin şartları göze almak zorunda olan insanlar, hem vakitleri yetmediği için hem kendilerine yetecek parayı zor kazanabildikleri için hem de düşünecek çok daha büyük problemleri olduğu için spor yapamamaktadırlar.

 

Üşengeçlik

Günümüz çağı bize oturduğumuz yerde her şeye ulaşabileceğimiz koca bir dünya sunmuş ve bu dünyayı bilgisayar, tablet, telefon gibi formlarda önümüze sermiştir. Biz de bu koca dünyada kaybolup oturduğumuz yerden saatlerce kalkmayız. Bu da zamanla hareket etme isteğimizi azaltmaktadır ve bir hareket işi olan spora engel olmaktadır.

 

Sıkıya Gelememe

Spor zaman ve emek isteyen bir iştir. Bu yüzden gözümüzde canlanan o ideal görüntüye ya da gelişime ulaşmak kolay olmayacaktır. Birçok insan bu faktörü umursamayarak spora başlar ve sıkı antrenmanlar altında ezilmekten sıkılıp yorulur ve sporu bırakır. Bu noktada size sporu sevdirecek bir hocanızın olması çok büyük önem taşır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.