Neşeli Kadınlar

İngiliz Diyeti Nedir ?

İngiliz Diyeti Nedir ?

İngiliz diyeti, İngiliz diyetisyenler tarafından zayıflamak amacıyla ortaya çıkartılmıştır. İngiliz diyeti 2 günü sebze 2 günü de protein günü mantığı ile yapılmaktadır. İngiliz diyetine başlamak isteyenler başlamadan önce vücutlarını ayran detoksu ile toksinlerden arındırmaları gerekiyor.

 

Ayran detoksu; günde 2 litre ayran içilmelidir. Açlığa dayanamayanlar yanında bir dilim kepekli ekmek tüketebilirler.

 

 İngiliz Diyeti Nasıl yapılır?

İngiliz diyeti en fazla 3 hafta uygulanmaktadır. Bu diyette akşam saat 19:00 olmadan akşam yemeğinin yenmesi gerekiyor. Bu diyet oldukça etkili bir diyettir ve her altı ayda bir tekrarlanabilir. Kısa zamanda olumlu etkiler veren bu diyetin yapılışı da çok zor değildir Çünkü bu diyeti yapan kişiler günde 4 öğün yeme hakları vardır. Bunun yanı sıra acıkma gibi durumlarda ise sınırsız yeşil çay ya da bitki çayı içme şansı da mevcuttur.

 

 İngiliz Diyetinde Protein Günleri Ne Yenilmeli?

İngiliz diyeti yapanlar protein günlerinde gün içinde ana öğünlerinde bir dilim kepek ekmeği yeme hakkı vardır. Süt içmekten yana olanlar ise light süt tüketmelidirler. Et balık ve benzeri gibi besinler tüketmek isteyenler ise kesinlikle haşlayarak ya da ızgarada pişirerek tüketilmelidir. Çay ve kahve gibi sıcak içecekleri şekerli tüketenler şeker yerine çok az miktarda bal damlatarak içeceklerini tatlandırabilirler.

 

 Sebze Günleri Ne Tüketilmeli?

İngiliz diyetinde kahvaltılarda mevsimine göre elma, portakal, mandalina, üzüm, ananas, kivi ve benzeri gibi meyveler tüketilmelidir. Akşam ve öğleyin ise istedikleri kadar bol bol yeşil fasulye, lahana, kabak, brokoli, karabuğday, pancar, havuç, patlıcan, gibi sebzeler tüketilmelidir. Ancak patateste şeker olduğundan dolayı patatesten uzak durulmalıdır. Yaz günlerine yaklaşırken kış boyu alınan kilolardan kurtulmak isteyenler İngiliz diyeti ile sadece 3 haftada ideal kilolarına kavuşabilirler. Ayrıca bu diyetler verilen kilolar kalıcıdır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.