Halsizlik İçin Şifalı Bitkiler

  • 28 Ocak 2019
  • 2.311 kez görüntülendi.
Halsizlik İçin Şifalı Bitkiler

Genellikle gün içerisinde yoğun çalışan insanların başına gelen ancak çoğu kişinin ortak problemi olan halsizlik ve yorgunluk insanların hayatına olumsuz etki etmektedir.

Elini kaldırmaya bile dermanı olmayıp bulduğu her fırsatta uzanmak ya da uyumak isteyip, hiçbir şeyden mutlu olmamak halsizlik çeken kişilerin genel ve ortak şikayetleridir. Sürekli uyuklama, yorgunluk gibi davranışlar ise insan ilişkilerinde problem çıkarır ve kişinin aşırı stres altında kalıp depresyona girmesine sebep olur. Vücutta bazen bir hastalık olarak kendini belli eden halsizlik kişiler tarafından hastalık olarak kabullenilmediğinden dolayı doktora başvurmak istemezler. Tüm bunların yanında yorgunluk ve halsizlik için şifalı bitkiler bulunmaktadır. Kolayca ulaşılabilen bu bitkilerin doktor tavsiyesiyle kullanılması gerekmektedir. Gereğinden fazla tüketilen ya da yanlış tüketilen bitkiler kişiye yarardan fazla zarar sağlamaktadır.

 

Halsizlik için şifalı bitkilere bir göz atalım;

Kahve: Güzel kokusunun yanında içinde barındırdığı kafein sayesinde vücuda enerji verir ve haliyle alınan enerji halsizliği engeller. Her şeyin aşırısı zarar derler. Kahvenin de fazla kullanımı kalp rahatsızlıklarına neden olabilir. Uykuyu kaçırmasından dolayı gece geç saatlerde de içilmesi tavsiye edilmez. Gün içerisinde düzenli bir kullanım bile size enerji vermeye yetecektir.

 

Adam Otu: İsmini adeta bir adamı andıran köklerinden almıştır. Halsizliğe karşı savaşma da en etkili bitkilerden birisidir. Başta huzursuzluk olmak üzere endişe, sinirlilik gibi sorunları da yok eder. Enerji verir ve böbreklerin çalışma hızını hızlandırır. Kanser rahatsızlıklarından vücuttaki diğer sorunları engellemeye hatta tümörlerin çoğalmasını engellemeye kadar birçok sorunun çözümüdür. Yani kısaca adam otunun faydaları saymakla bitmez. Fakat bazı uzmanlar bitkinin iki aydan fazla kullanımının sağlığa zararlı gelebileceği konusunda uyarılarda bulunmaktadır.

Yukarıdaki bitkilerin yanında kuru üzüm, çiçek poleni, akik taşı gibi şifalı bitkilerde düzgün kullanımı ile çok faydalı sonuçlar doğurabilir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.