Rüyada Vişne Görmek Ne Anlama Gelir?

 • 25 Ağustos 2020
 • 2.193 kez görüntülendi.
Rüyada Vişne Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada vişne görülmesi, rüyanın içeriğine ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Birbirinden farklı anlamlarla tabir edilen bu rüya, rüya sahibinin kazandığı helal mala işaret eder ve helal rızıkla yorumlanır. Rüyanızda vişne gördüyseniz, yeni bir iş bulabilir ya da yeni bir işe atılabilirsiniz. Kazanılan helal mala işaret eden vişne rüyaları, bulunan işin ardından elde edilecek başarıya işaret etmektedir. Tüm rüya tabircilerinin ortak kararı, vişne rüyasının hayır rüyaları arasında yer aldığı doğrultusundadır. Rüyasında vişne gören kişiler, hayırlı ve bereketli bir hayata nail olurlar. Vişne rüyalarının ardından, rüya sahibini başarılı ve huzurlu bir yaşam beklemektedir. Rüyada vişne görmenin tabirleri, vişnenin görülme şekline ve rüyadaki diğer materyallere göre değişiklik gösterir.

 

Rüyada Mevsiminde Güzel Vişne Görmek

Rüyada mevsiminde yetişen vişne görülmesi, rüyanın içeriğine göre tabir edilmektedir. Rüyada mevsiminde vişne görmenin anlamları şu şekildedir:

 • Rüyada mevsiminde yetişen vişne görülmesi, mal ve rızık olarak tabir edilmektedir.
 • Mevsiminde yetişmiş vişneler, mutluluk ve hayırlı kazançlara işaret eder.
 • Mevsiminde yetişmiş koyu renkli vişneler, rüya sahibinin kazancının artacağına işarettir.

Rüyada vişne görmenin olumsuz ve gerçekleşmesi istenmeyen anlamları şu şekildedir:

 • Rüyada mevsimi dışında görülen vişne, hastalıklara yol açmaktadır.
 • Mevsimi dışında vişne gören kişiler, keder ve sıkıntıyla karşılaşırlar.

Mevsiminde görülen vişneler huzur, mutluluk, rızık ve helal mala işaret ederken, mevsimi dışında gördüğünüz vişneler, üzüntü ve sıkıntıların habercisidir.

 

Rüyada Vişne Yediğini Görmek

Rüyada vişne yenmesi, rüyanın detaylarına ve vişnelerin türüne göre değişiklik gösterir. Rüyada vişne yemenin anlamları ve yorumları şu şekildedir:

 • Rüyada vişne yediğini görmek, rüya sahibinin işlerinin yoluna gireceğine ve rüya sahibine bol rızık geleceği anlamını taşımaktadır.
 • Rüya sahibi için helal rızık ve mala işaret etmektedir.

Rüyada görülen vişnenin tadına ve görünümüne göre, rüyanın anlamı değişmektedir. Rüyada görülen vişnenin görüntüsü, kazanılan paranın helal ya da haram olduğuna işaret etmektedir. Rüyada görülen vişnenin yorumlanması için rüya tabircilerinin tüm detayları dinlemesi ve rüyanın toplu anlamına göre yorum yapması şart koşulmuştur. Rüyada vişne yemenin olumsuz anlamları da bulunmaktadır:

 • Rüyada vişne yemek, kötü sözler işitmek ve kötü sözler sarf etmek şeklinde de yorumlanmaktadır.
 • Rüyasında vişne yediğini gören kişiler, sözlü olarak münakaşaya girer.
 • Mevsiminde yenen vişne, rüya sahibinin kısa süreli fakirlik yaşayacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

 

Rüyada Tatlı Vişne Yemek

Rüyada güzel vişne yediğini görmek, helal mal ve güzel rızıklara işaret etmektedir. Rüyada görülen tatlı vişnenin yorumları ve anlamları şu şekildedir:

 • Rüyada vişne yediğini gören kimseler, büyük miktarda kazanç elde edecektir.
 • Mevsiminde yenilen, tatlı ve güzel görünümlü vişneler yeni bir işe atılmanın işaretidir.
 • Vişnenin koyu kırmızı olması ve güzel görünmesi, kişilere zevk verecek olaylara işaret etmektedir.
 • Rüyasında vişne yediğini gören kimseler, zengin olur ve hayırlı mal elde eder.
 • Rüyada tadı güzel vişne yenmesi, yeniliklere ve kişilere karşı ön yargılı olmak anlamına gelmektedir.
 • Rüya sahibinin hayatındaki tüm sorun ve sıkıntılar, bu rüyanın ardından çözülmeye başlayacak ve güzel bir hayat sürülecektir.
 • Rüyada başka birisinin tatlı vişne yediğini görmek, birisinin aile yaşamını ve hayatını kıskanmak anlamına gelmektedir. Gördüğü kişilerin ailesine ve hayatına özenmek anlamını taşımaktadır.

Hayır olarak tabir edilen bu rüya, vişnenin görünümüne göre farklı anlamlara sebep olmaktadır. Rüya sahibi, ekşi ve çürümüş vişneler yediğini görüyorsa, üzüntü ve kederle karşılaşır demektir. İbni Kesir (R.A.) diyor ki; rüyada tatlı vişne yiyen kişiler, hayırsız diye yorumladığı işlerden hayır görürler.

 

Rüyada Ekşi Vişne Yediğini Görmek

Rüyada ekşi vişne yemek, hayırsız olarak yorumlanmakta ve sıkıntılara işaret etmektedir. Rüyada ekşi vişne yediğinizi gördüyseniz, aşağıdaki durumlarla karşılaşabilirsiniz:

 • Rüyada görülen ekşi vişneler, haram mal ve kazançlara işaret etmektedir.
 • Rüya sahibinin haram mal elde edeceği bir yola girmesi ve doğru yoldan şaşması şeklinde tabir edilir.

Rüya sahibinin bu etkilerden korunması için işlerini titizlikle yürütmesi ve haram kazançlara karşı dikkatli davranması gerekir.

 

Rüyada Vişne Ağaçları Görmek

Rüyada vişne ağacı görülmesi, hayırlı rüya olarak tabir edilmektedir. Rüya sahibine güzelliklerin haberini veren vişne ağacının yorumları şunlardır:

 • Rüyada vişne ağacı görülmesi, rüya sahibinin hayatını baştan sone değiştirecek, hayırlı bir kısmet ile karşılaşılması anlamına gelmektedir.
 • Kişilerin karşılaşacağı kısmetleri, yakın zamanda hayatına girer ve güzellikleri beraberinde getirir.
 • Rüyada görülen vişne ağacı, genel olarak hayırlı kısmet şeklinde yorumlanmaktadır.
 • Bekar kız ve erkeklerin rüyada vişne ağacı görmesi, kişilerin kısmetlerini iyi değerlendirmesi gerektiğine dair işarettir.

Rüyada vişne ağacı gören bekarlar, yakın zamanda kısmetleriyle karşılaşır ve hayırlı bir yuva kurar.

 

Rüyada Ağaçtan Vişne Toplamak

Rüyada vişne topladığını görmek, rüya sahibinin dikkat etmesi gereken konulara işarettir. Rüya sahibine hayırlı gelişmeleri getiren bu rüya, aşağıdaki anlamları barındırmaktadır:

 • Rüyada ağaçtan vişne topladığını görmek, rüya sahibinin yaptığı işlerde başarı elde edeceğine işaret edilir.
 • Rüya sahibinin başarısı sayesinde, bol bol gelir elde edilir ve ferah içinde yaşanmaya başlanır.
 • Rüyada ağaçtan ve yerden vişne toplanması, hayırlı ve bereketli kazançlara dalalet etmektedir.

Rüyada vişne toplamanın olumsuz anlamları şunlardır:

 • Rüyasında vişne topladığını gören kimseler, davranışları ve söyledikleriyle düşman biriktirmektedir.
 • Rüya sahibine hayrı dokunmayan akrabalar ve dostlar, bu rüya ile tabir edilmektedir.

Rüyanın olumsuz etkilerinden kurtulmak için hareketlere dikkat edilmesi ve yakında tutulacak kişilerin dikkatlice seçilmesi gerekir.

 

Rüyada Vişne Çekirdeği Görmek

Rüyada vişne çekirdeği görülmesi, hane içindeki bir kişiye bağlı olarak, rüya sahibi ve ailesinin sorun yaşamasına işaret etmektedir. İbni Cerir (R.A.) tarafından rivayet edildiğine göre, rüyada vişne çekirdeği görülmesi, aile ve akraba içindeki kötü niyetli kimselere işaret etmektedir. Hane ve ailedeki sevimsiz kimselere karşı dikkatli davranılması ve bu kişilerle araya mesafe koyulması şart koşulmuştur. Rüyada vişne çekirdeği görülmesi, rüya sahibinin tarla ya da bahçe sahibi olması şeklinde de yorumlanmaktadır.

 

Rüyada Vişne Reçeli Görmek

Rüyada vişne reçeli yemek ya da vişne reçeli görmek, işlerde kazanç elde edileceğine işarettir. Rüya sahibinin işlerinde kar etmesine ve hane içindeki mutluluklara dalalet etmektedir. Rüya sahibinin, aile içinde vişne reçeli yaptığını görmesi, gelecek müjdeli haberler ile tabir edilmektedir. Rüyada sadece reçel kavanozu görmeniz, yakın zamanda gelecek mutlu haberlere işarettir. Vişne ya da farklı bir meyvenin reçelini görmek, mutluluk ile tabir edilmektedir.

 

Rüyada Vişne Bahçesi Görmek

Rüyada görülen vişne bahçesi, rüyayı gören erkeklerin hanımı olarak tabir edilmektedir. Rüyasında vişne bahçesini suladığınızı gördüyseniz, hanımızla iyi geçineceğinize işaret edilir. Kadınların rüyasında vişne bahçesi ya da normal bahçe görmesi, görkemli bir yaşam şeklinde yorumlanmaktadır. Hamile bir kadının rüyasında vişne bahçesi görmesi, kız çocuğuna sahip olur. Rüyada güz mevsiminde bahçede olunması ve kişinin üzerine sarı yaprakların yağması, kişilerin üzüntü ve kedere düşmesine işarettir. Bu rüyayı gören kimseler, maddi anlamda sıkıntıya düşerler.

 

Rüyada Vişne Suyu İçmek

Rüyada vişne suyu görmek ve vişne suyu içmek, iyi haberlerin alınacağına dalalet etmektedir. Rüyada vişne suyu içmek, hayırlı haberler bekleyen rüya sahibine, müjdeli haber geleceğine dalalettir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.