Neşeli Kadınlar

Kadınlar Vücut Tiplerine Göre Nasıl Giyinmeli?

  • 30 Aralık 2019
  • 5.287 kez görüntülendi.
Kadınlar Vücut Tiplerine Göre Nasıl Giyinmeli?

İnsanlarla iletişim ilk önce dış görünüşle başlar. Kıyafetler, yapılan makyaj, takılan bir aksesuar dahi kişilerin tarzı ve hatta fikirleri hakkında bilgi sahibi olmaya yarar.

Bu yüzdendir ki günümüzde giyim ve aksesuarlar daha fazla önem kazandı. Dolayısıyla kıyafet konusunda yapılan hatalar da çoğalmaya başladı. İyi görünmek adına alınan kıyafetler, vücut tipine uymaması halinde maalesef beklenen sonucu vermiyor. Kıyafet alışverişi yaparken özellikle dikkat edilmesi gereken husus vücut tipine uygun giyinmektir. Peki, kadınlar vücut tipine göre nasıl giyinmeli?

 

Kadınlar değişik vücut tipine sahiptir, bunlar:

  • Armut Tipi
  • Elma Tipi
  • Dikdörtgen Tipi
  • Ters Üçgen Tipi
  • Kum Saati Tipi

 

Armut Tipi Vücutlu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Armut tipi olarak belirtilen vücut tipi, göğüslerin küçük olup bel ve basenlerin daha geniş olduğu vücut şeklidir. Armut tipi vücut şekline sahip kadınların orantılı görünmeleri için üst kısımlarına oturan, kalça ve basenleri ince gösterecek kıyafetleri tercih etmeleri gerekir.

 

Elma Tipi Vücutlu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Elmaya benzetilen vücut tipi, omuzların ve basenin dar, göğüs ve belin daha geniş olduğu vücut şeklidir. Elma tipi vücuda sahip olan kadınlar genellikle düzgün bacaklara sahip olurlar ve kıyafet seçiminde bu bölgeye yoğunlaşmaları gerekir. Dar pantolonlar, derin yırtmaçlar kullanıp üst bölgelerinde V yakalı ve koyu renkler tercih edilirse vücut orantısı sağlanacaktır.

 

Dikdörtgen Tipi Vücutlu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Omuzdan basene kadar eşit genişlikte, üst kısma oranla daha ince bacaklara sahip kadınlar dikdörtgen tipi kategorisine girerler. Bu kategori dahilinde olan kadınların kıyafetlerini bir üst bedenden almaları tavsiye edilir. Bel kıvrımlarını ortaya çıkarmak için korse kullanmaları, askılıdan ziyade kısa kollu tercihler yapmaları doğru olacaktır.

 

Ters Üçgen Tipi Vücutlu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Tahmin edileceği üzere ters üçgen tipi, omuzların basenlere göre daha geniş olduğu vücut tipidir. Bacakları öne çıkarmak gerekecektir ve üst kısmı sade ve basenlere doğru genişleyen kıyafetler tercih etmek doğru olacaktır. Bunun yanı sıra geniş omuzlu üstlerden ve vatka kullanımından uzak durulmalıdır.

 

Kum Saati Tipi Vücutlu Nasıl Giyinmeli?

İdeal ölçü olarak tabir edilir ve kadınların genellikle hayalini kurduğu vücut şeklidir. Omuzlar ve basen eşit genişlikte, belin ve bacakların daha ince olduğu vücut şeklidir. Kum saati tipi kadınlar vücut şekillerini ortaya çıkarmak adına vücutlarını saran kıyafetler ve kemerler tercih etmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.