Rüyada Ölmüş Birinin Tekrar Öldüğünü Görmek Ne Anlama Gelir?

 • 30 Eylül 2020
 • 3.666 kez görüntülendi.
Rüyada Ölmüş Birinin Tekrar Öldüğünü Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ölünün tekrar ölmesini görmek, sabrın sonunda ulaşılacak selamete işaret etmektedir. Yakın zaman içerisinde, rüya sahibinin yaşadığı tüm zorluklar sona erecek ve yeni başlangıçlar için fırsatlar elde edilecektir. Rüyada ölünün tekrar öldüğünü görmek, yeni bir hayata adım atabilir ve huzurlu bir yaşam sürebilirsiniz. Rüya sahibinin hayatındaki güzellikler için başlangıç sayılan bu rüya, yeni bir iş ya da okulun habercisidir. Kişilerin kendisi için hayırlı kararlar almasına tabir edilen bu rüya, farklı bir yerde yaşamaya başlama şeklinde de yorumlanmaktadır.

 

Rüyada Ölünün Tekrar Öldüğünü Görüp Ağlamak

Rüyada ölüye ağlamak, rüya sahibinin sevinç gözyaşları dökeceğine dalalet etmektedir. Rüya sahibinin alacağı hayırlı haberlerin ardından, mutlu günler yaşanacaktır. Rüyanızda ölen bir kişinin tekrardan öldüğünü ve bu kişi için ağladığınızı gördüyseniz, bebek müjdesiyle sevinebilirsiniz. Evli çiftlerin bebek haberi alması ve mutlu bir yuvaya sahip olması şeklinde tabir edilen bu rüya, herhangi bir iş başvurusu ya da sınavın olumlu şekilde sonuçlanmasına da dalalet etmektedir. Beklenen tüm sonuçlar, bu rüyayla birlikte hayır şeklinde yorumlanmaktadır.

 

Rüyada Ölünün Dirilip Tekrar Öldüğünü Görmek

Rüyada ölünün dirilmesi ve tekrardan ölmesi, maddi sıkıntılardan kurtulmaya işaret etmektedir. Rüya sahibinin hanesine mutluluk, huzur ve bereket geleceğine işaret eden bu rüya, hane içerisinde borcu olan kişilerin de borçlarından kurtulmasına işaret etmektedir. Borcu bulunan kişiler, bu rüya sonrasında borçlarından kurtulur ve maddi anlamda refaha kavuşur. Bolluk ve bereketin habercisi olan bu rüya, küslerin barışması ve huzur ortamının oluşmasına da işaret etmektedir. Uzun süredir görüşülmeyen kişiler, bu rüya sonrasında tekrardan rüya sahibinin hayatına dahil olacaktır. İmam Nablusi (R.A.) diyor ki; rüyasında bir ölüyü dirilttiğini gören kişiler, kendi elleriyle Yahudi ya da Hristiyan’ın Müslüman olmasına vesile olacak demektir. Bu rüyayı gören kişi günahkarsa, tövbe ederek dönüş yapacaktır. Ölünün dirildiğini gören kimseler, küfür üzere ilerleyen bir kavmin hidayete ermesi ve doğru yola girmesine vesile olacaktır. Günahta ısrarcı olan ve küfür yolunda ilerleyen bir kimse, rüya sahibi sayesinde doğru yolda ilerlemeye başlayacaktır. Rüyada ölünün ikinci defa öldüğünü görmek, ölenin adını taşıyan bir kimsenin hayatını kaybedeceğine işaret etmektedir.

 

Rüyada Ölmüş Babanın Tekrar Öldüğünü Görmek

Rüyada ölen babanın ölmesi, içten içe yaşanılan tüm endişe ve korkulardan arınmaya işarettir. Rüya sahibinin iç dinginlik ve huzura kavuşmasına işaret eden bu rüya, sevilen kişilerden gelecek müjdeli haberlere de işaret etmektedir. Rüyanızda vefat eden babanızı tekrardan ölmüş şekilde görürseniz, içinizi kemiren tüm kuruntulardan kurtulacağınıza işaret edilmektedir. Rüya sahibini vesveseye sürükleyen ve huzur bozan kişiler, rüya sahibinin hayatından çıkacaktır. Rüya sahibine düşmanlık eden ve kişiler hakkında fesatlık çıkaran kişiler, rüya sahibinin hayatından çıkacaktır.

 

Rüyada Ölmüş Dedenin Tekrar Öldüğünü Görmek

Rüyada vefat eden dedenin tekrardan öldüğünü görmek, rızık ve malın artmasına işaret etmektedir. Rüyada ölmüş dedenin görülmesi, rüya sahibinin kazancının çoğalmasına işaret eden bu rüya, geçim sıkıntısı ve fakirliğin son bulmasının habercisidir. Borçlu kimseler için hayırlı haberlerin müjdecisi olan bu rüya, tüm borçlardan kurtulmaya işaret etmektedir. Maddi anlamda refahı simgeleyen bu rüya sonrasında, rüya sahibinin maddi sıkıntıları tamamen ortadan kalkacak ve kişiler tüm dertlerinden kurtulacaktır.

 

Rüyada Ölen Kişinin Yaşadığını Söylediğini Görmek

Rüyada ölünün yaşadığını söylemesi, tüm dua ve isteklerin kabul olması şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyanızda bir ölünün yaşadığını söylediğine şahit olduysanız, hayırlı işlere vesile olur ve sevdiklerinizden iyilik görürsünüz. Sevdikleriniz tarafından verilen müjdelere sevinmek ve sevincinizi paylaşmak şeklinde tabir edilen bu rüya ile tüm emellerinize ulaşabilirsiniz. Rüya sahibinin sevdiği ve değer verdiği insanlarla muhabbet etmek ve hal hatır sormak şeklinde de tabir edilen bu rüya, eski dostlarla tekrardan bağ kurulması anlamına da gelmektedir. Rüya sahibinin küs olduğu kişilerle arasını düzeltmesine işaret ederken, yakın zamanda tüm küslerin barışması şeklinde yorumlanmaktadır.

 

Rüyada Ölen Kişiyi Öpmek

Rüyada ölüyü öpmek, iki ayrı şekilde tabir edilmektedir:

 • Rüyada görülen ölü, rüya sahibinin tanıdığı bir kişi olduğunda, görülen kişinin desteği sayesinde tüm sorun ve sıkıntılar çözülür.
 • Rüya sahibinin maddi ve manevi sıkıntılar, görülen kişinin sayesinde çözüme kavuşacaktır.
 • Görülen kişi sayesinde, rüya sahibi maddi anlamda güç kazanacaktır.
 • Rüya sahibinin rüyada gördüğü kişi yabancı ise uzaklardan gelecek yardımlara işaret edilmektedir.

İmam Nablusi (R.A.) diyor ki; rüyada tanıdığı bir ölü tarafından öpüldüğünü gören kimseler, o ölünün kendisi ya da onun yakını tarafından hayra nail olacaktır. Bazı İslam alimleri, rüyada ölüyü öptüğümü gören kişilerin, ölüme yakın olduğuna ya da batıl sözler sarf ettiğine kanaat etmiştir.

 

Rüyada Ölüyü Hamile Görmek

Rüyada ölünün hamile olması, rüya sahibinin hayatında meydana gelecek yenilik ve güzelliklere işaret etmektedir. Rüyanızda bir ölüyü hamile kalmış şekilde görürseniz, hayatınızda yeni ve güzel gelişmeler meydana gelecek demektir. Rüya sahibinin maddi anlamda bolluk ve berekete sahip olacağına işaret eden bu rüya, yaşanılan tüm sıkıntıların sona ereceği şeklinde tabir edilmektedir. Yaşanılan tüm sıkıntıların sona ereceğine işaret eden bu rüya, rüya sahibinin kalan ömründe güleceğine dalalet eder. Rüya sahibinin yüzün güldürecek haberlere işaret etmekte ve sürpriz gelişmelerle gelecek mutluluklara işaret etmektedir.

 

Rüyada Ölünün Bir Şey Verdiğini Görmek

Rüyada ölüden eşya almak ya da ölünün kişiye bir şeyler verdiğini görmek, görülen nesnelere göre tabir edilmektedir. İmam Nablusi (R.A.) tarafından belirtilen tabire göre, rüyada ölüden bir şeyler almanın farklı anlamları bulunmaktadır:

 • Rüyada ölünün kişilere elbise, gömlek ya da sarık verdiğini gören kişiler, gördükleri ölünün yaşadığı gibi bir hayat sürmektedir.
 • Rüyada ölü tarafından verilen gömlek, görülen ölünün geçimine işaret etmektedir.
 • Ölü tarafından verilen sarık, görülen kişinin hayatındaki şan ve şöhretini temsil etmektedir. Ölünün rütbesi ve şöhreti, rüya sahibinin hayatına etki edecektir.
 • Rüyada ölünün kendisine bal verdiğini gören kimseler, beklemedikleri yerden mal ve mirasa sahip olacaktır. Kişilerin beklemediği bir ganimet sonrasında, rüya sahibinin maddi geçimi ferahlar.

İmam Nablusi (R.A.) diyor ki; rüyada ölü ile konuşulması, uzun ömre dalalet ederken, ölünün elinin tutulduğunun görülmesi, ümidin kesildiği anda mal varlığına sahip olunacağı anlamına gelmektedir. Ölüden alınan tüm eşya ve yiyecekler, rızık olarak tabir edilmektedir.

 

Rüyada Ölünün Konuştuğunu Görmek

Rüyada ölünün konuşması, farklı anlamlarda tabir edilmektedir:

 • Rüyada kendisinin ebedi hayata gittiğini söyleyen bir ölünün görülmesi, görülen kişinin şehitlik mertebesinde olduğuna ve ahiret nimetlerinden faydalanıldığına işaret etmektedir.
 • Hayattaki bir kişiye, rüyada ölünün şu günde yanıma geleceksin diye haber verdiğini görmesi, belirtilen zaman sayısına göre tabir edilmektedir. Söylenen gün ay olarak, aylar sene olarak ve 1 sene de 10 sene olarak tabir edilmektedir.
 • Rüyada bir kişinin kendisine “Sen Hiç Ölmeyeceksin” şeklinde telkinde bulunduğunu görmek, rüya sahibinin şehitlik makamına erişeceğine işaret etmektedir.

Rüyada ölünün konuştuğunu görmek, genellikle hayır olarak tabir edilmektedir. Cabir’ül Mağribi (R.A.) tarafından belirtilen rivayete göre, rüyada ani olarak vefat edildiğinin görülmesi, Müslümanlar için rahatlığa ve kafirler için de azaba işaret etmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.